• Uudised
Homme külastab Tallinnat Läti naabrivalve algatusrühm
25.06.2007

Homme, 26. juunil külastab Tallinnat esinduslik Riia linnavalituse ja politsei 12-liikmeline delegatsioon, mis tuleb tutvuma Eesti Naabrivalve tööga. Visiidi eesmärgiks on saada teadmisi, kuidas naabrivalve liikumisega Lätis alustada.

MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimehe Anne-Lii Rello sõnul on Läti naabrivalve algatusrühma külastus väga teretulnud. “Kuna oleme juba seitse aastat tegutsenud, oskame oma kogemuste põhjal soovitusi jagada, kuidas naabrivalve liikumisega Lätis alustada,” räägib ta. “Lõunanaabrite delegatsioon koosneb Riia linnavalitsuse, politsei, munitsipaalpolitsei ja Läti lukusseppade liiduesindajatest ning nende eesmärgiks on tutvuda sellega, kuidas naabrivalve meil toimib ning mida nemad saaks Lätis rakendada.”

Lätlased külastavad visiidi jooksul Kristiine Linnaosavalitsust, kus tutvustatakse Eesti naabrivalve tööpõhimõtet ja linnaosavalitsuse koostöö võimalusi. Samuti külastatakse naabrivalve sektoreid, Põhja-Tallinna politseiosakonda ning ka munitsipaalpolitseid.

Eesti Naabrivalve toetaja ja Läti Naabrivalve liikumise üks alusepanijatest, lukufirma ASi AssaBalt turundusjuht Maigi Peeduli räägib, et turvalisus sõltub suuresti sellest, kui palju on inimesed ise valmis selle nimel vaeva nägema. “Parima turvalisuse tagamiseks on väga hea, kui lisaks tugevale uksele ning korralikule lukustusele on ka head suhted naabritega, kes kodul vajaduse korral silma peal hoiavad,” selgitab Peeduli. “Turvalise keskkonna saame luua vaid mitme osapoole heas koostöös.”

Läti delegatsioon tuleb külla Eesti Naabrivalve ja AS AssaBalt kutsel. Eesti Naabrivalve ja AssaBalt alustasid koostööd kolm aastat tagasi. Assa pakub naabrivalvega liitunutele soodustusi kodulukustuse turvalisemaks muutmisel ning teeb koostöös Eesti Lukusseppade Liiduga naabrivalve sektoritele koduturvalisuse alaseid koolitusi. Eestis on hetkel naabrivalvega liitunud 346 sektorit ja ligi 10 000 kaasatud perekonda.

AS AssaBalt asutati 1995. aastal Tallinnas Rootsi lukufirma Assa AB tütarfirma ja esindusena Balti riikides. Tänaseks on firma avanud kontorid ka Lätis, Leedus ja Venemaal. Assa AB on 1881. aastal asutatud Rootsi lukutootja, kelle tooteportfellis on lai valik väga erineva kasutusalaga lukke. Tänu pidevale tootearendusele on Assa AB tõusnud üheks maailma juhtivaks turvalukkude tootjaks. Assa AB ja AssaBalt kuuluvad mõlemad maailma suurimasse lukukontserni ASSA ABLOY Grupp.

Lisainformatsioon:
Anne-Lii Rello
MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimees
Tel: 5015346
E-mail: anne-lii@naabrivalve.ee

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi