• Uudised
Haaberstis toimub liiklusohutuspäev
29.08.2007

Tallinna linna algatatud liikumise “Hea liikleja” kampaania raames korraldab Haabersti Linnaosa Valitsus koostöös Põhja Politseiprefektuuri, Põhja Regionaalse Maanteeameti, MTÜ Ohutusõpetuskeskuse ja Haabersti Vaba Aja Keskusega järjekordse liiklusohutuspäeva neljapäeval, 30. augustil kella 14 - 17 Õismäe tee 104/106 vastas asuval väljakul.

Liiklusohutuspäeva raames avatakse äsjavalminud liiklusväljak 57 liiklusmärgi ning maha joonistatud liiklusradade ja jalgrattaeksami elementidega.

Avamisüritusel osalevad Politseiorkester, trikirattur Martin Heinmets ning noorte bändid Groundhog Day ja Playot Band. Jalgrattapolitseinike eestvedamisel viiakse liiklusväljakul läbi näidistund. Liiklusväljaku avavad Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli ja Haabersti linnaosavanem Viktor Vassiljev.

Kuna linnaosa enamik koolimaju ja lasteaedasid asuvad Õismäe siseringil, siis tegevus liiklusväljakul on paljudele kättesaadav ja praktiliselt aastaringne. Liiklusväljakul saavad piirkonna lapsed õppida või meelde tuletada, kuidas käituda liikluses. Väljakut kasutatakse edaspidi Haabersti koolide ja lasteaedade liiklustundide läbiviimiseks, samuti jalgrattalubade taotlejatele sõidueksamite korraldamiseks. Tegevused liiklusväljakul kavandatakse eelkõige 10-15-aastastele, kuid võimalusel ja vajadusel korraldatakse liikluskoolitust ka noorematele lastele.

Liikluslinnaku rajamise eesmärgiks oli julgustada ja õpetada lapsi järgima ohutuseeskirju, samuti kohaldama meetmeid õnnetuste ennetamiseks.

18. juunil 2007.a toimus samas liiklusväljaku projekti tutvustav liiklusüritus. Liiklusväljaku rajamiseks eraldati raha Tallinna linna lisaeelarvest.

Haabersti liiklusohutuspäeva kava:

13.45 esineb Politseiorkester
14.00 liikluslinnaku avamine:
  - Haabersti linnaosavanem Viktor Vassiljev.
  - Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli
  - Haabersti LOV tänukirjade üleandmine ehitajatele ja väljaku rajamise toetajatele
14.20 Jalgrattashow - trikirattur Martin Heinmets
14.30 Näidistunni läbiviimine liiklusväljakul
15.30 Jätkub jalgrattashow
15.40 Noortebändide kontsert - Groundhog Day
16.15 Jätkub jalgrattashow
16.20 Kontsert jätkub - Playot Band
17.00 Ürituse lõpetamine

Ühtlasi tutvustatakse Hea Liikleja kampaaniat, võimalus kampaaniaga ühineda - ankeedi täitjad osalevad auhindade loosimisel. Samuti on võistlustel osalejatele ja viktoriinide lahendajatele auhinnad! Lastele õhupallid jpm. huvitavat. Kohal on ka Lõvi Leo ja Ripsik.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi