• Uudised
Turvafirma ESS ja Eesti Naabrivalve sõlmisid koostöölepingu
02.12.2000
Tallinnas langeb statistika kohaselt igast neljakümnest korterist igal aastal üks varguse ohvriks, lausus Falck Baltics juhatuse esimees Urmas Sõõrumaa täna rahvusvahelisel naabrivalve konverentsil. Eesti enam kui 400.000 kodust on eraturvafirmade valve all umbes 10.000 ja neist langeb tema väitel varguse ohvriks üks kodu neljasajast.

Sõõrumaa sõnul on mittetulundusühingu Eesti Naabrivalve ja ESS vaheline koostööleping deklaratiivne, kuna praegu pole veel teada, kuidas võiks aastate pärast näha välja eraturvafirmade ja naabrivalve koostöö.

Sõõrumaa sõnul saaks eraturvafirma pakkuda naabrivalvele lokaalseid valvesüsteeme, paigaldada paanikanuppe, korraldada kokkuleppel naabrivalvega patrullide sagedust jne.

Koostööleppele kirjutasid täna pärastlõunal alla ESS Eesti avalike suhete direktor Indrek Lindsalu ja mittetulundusühingu Eesti Naabrivalve Tarmo Vaik.

Lindsalu sõnul on tegemist raamleppega, mille põhjal kirjutatakse edaspidi alla konkreetsed koostööprojekte puudutavad lepingud. "ESS ja Eesti Naabrivalve on nüüdsest ametlikud koostööpartnerid," lausus Lindsalu. "ESS saab nüüdsest anda Eesti Naabrivalvele nii materiaalsest kui ka moraalset abi."

Vaik avaldas lootust, et selle lepingu allkirjastamine on esimeseks sammuks Eesti Naabrivalve suhtluse arendamisel eraettevõtetega. Vaik tõi näiteks, et Suurbritannias teeb kindlustus neile majadele, kus on loodud naabrivalve, viieprotsendilist allahindlust. Ka ESS hakkab meile tegema allahindlust, lisas Vaik.

Eraturvafirmad ja Eesti Naabrivalve pole Sõõrumaa kinnitusel konkurendid, sest neil on üks filosoofia.

"Mida rikkam on riik, seda suuremad kasumid on ka turvafirmadel," lausus Sõõrumaa. "Kui eraturvafirmadel pole politseiga koostööd, siis oleks võimalik saada suuremat kasumit Kadaka turul piraatkaupa müües või meelemürke üle piiride toimetada."
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi