• Uudised
Naabrivalve tähtsust tuleb selgitada suurmajade elanikele
02.12.2000
Kasesalu ütles Tallinnas toimunud rahvusvahelisel naabrivalve konverentsil, et Tallinnas on naabrivalve tekkinud eelkõige seal, kus on peremehed. "Probleemsemad on paljukorterilised elamud, kus on vajalik selgitustöö ja naabrivalve olulisuse näitlikustamine," ütles Kasesalu. "See on politsei ja kohalike omavalitsuse ülesanne."

Kasesalu tunnistas, et naabrivalve aitab pärssida ka neid kuritegusid, mis ei peaks nagu naabrivalve all kuulumagi. Eelkõige on nendeks avalikud vargused.

Pealinna politseijuhi sõnul on näiteks Õismäel trepikodades vähe kallaletunge, kuid Lasnamäe on see peamine avalike varguste liik. Kasesalu sõnul tuleneb see sellest, et Õismäel on suurelamute trepikodade uksed valdavalt lukus, kuid Lasnamäe mitte. See oleks just naabrivalve ülesanne, et trepikojad oleks lukus, lisas ta.

Naabrivalve ja politsei koostööst rääkides ütles Kasesalu, et väga oluline on see, et politsei reageeriks operatiivselt naabrivalve signaalidele ning selgitaks neile ka oma töö tulemustest ja politsei tööd takistanud asjaolusid. See on politsei kohustus naabrivalve toetamisel, kinnitas Kasesalu.

Naabrivalve vastu peaks Tallinna politseijuhi sõnul tundma huvi eelkõige vähesema varaga inimesed, kellel on varastatud asjade asemele uute muretsemine keeruline. Varakam inimene läheb Kasesalu sõnul niigi eraturvafirma juurde või kindlustab oma vara.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi