• Uudised
Tallinnas toimus rahvusvaheline naabrivalve konverents
04.12.2000
Tallinnas toimub rahvusvaheline naabrivalve konverents


1.-3. detsembrini leiab Tallinnas aset rahvusvaheline naabrivalve konverents, kus oma kogemusi jagavad spetsialistid Suurbritanniast, Soomest, Hollandist ja Leedust.

Esimesel päeval tutvuvad külalised Tallinna naabrivalve üksustega, 2. detsembril peetakse ettekandeid hotelli Central koosolekukeskuses.

Eesti poolt esinevad ettekannetega Tallinna linnavolikogu esimees Rein Voog, kes räägib vajadusest naabrivalve liikumise järele Eestis, justiitsminister Märt Rask tutvustab kuritegude ennetamise algtõdesid ning Falck Balticsi juhatuse esimees Urmas Sõõrumaa arutleb, kas naabrivalve ja turvaettevõtted on partnerid või konkurendid.

Politseiameti peadirektori asetäitja Jüri Kasesalu selgitab, milline osa on politseil turvalisuse tagamisel ja korterühistute liidu esimees Andres Jaadla räägib, kuidas korterühistud saavad aidata kaasa turvalisema elukeskkonna loomisele, teatas ETAle Tallinna linnavolikogu nõunik Tarmo Vaik.

Väliskülaliste esinemisi alustab Groeningeni Euroopa Turvalisuse Uuringute Keskuse programmi juht Sander Huisman Hollandist, kelle ettekande teemaks on turvalisus Euroopas peale külma sõja lõppu.

Ettekannete osa lõpetab Balti Kriminaalpreventsiooni Instituudi esindaja Jim Hilborn, kelle ettekande teemaks on ühiskonna ressursid ja naabrivalve.

Konverentsi kolmandal päeval toimub koolitus kohalikele naabrivalve aktivistidele.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi