• Uudised
Naabrivalve ootab ärksaid linnakodanikke
12.02.2001
Pärnu politsei juhtivkonstaabel Sander Peremees ütles, et politsei saab naabrivalve puhul olla vaid inimeste koostööpartner, selle loomine peaks jääma aga kohaliku omavalitsuse ja ärksate linna- või vallaelanike ülesandeks. “Meie jaoks pole oluline, et see, mis tekib, on tingimata naabrivalve,” sõnas Peremees. “Tähtis on leida võimalusi kuritegevuse ennetamiseks ja siin on iga hea mõte teretulnud.”
Selle aasta algus Pärnus kergitas korterivarguste kõverat. Kui esimesel nädalal oli üks, teisel viis, kolmandal üheksa, neljandal neli, siis viiendal - möödunud - nädalal juba 12 korterivargust.
Juhtivkonstaabel Peremees käis eelmisel nädalal Tartus, seal ligi aasta tegutsenud naabrivalvega tutvumas. Tartus edendab naabrivalvet linnavalitsuse toetusel mittetulundusühing Naabrusvalve Keskus.
Peremees möönis, et Pärnus võiks naabrivalve loomise algatus tulla politseilt, aga ainult siis, kui korteriühistud mõttega kaasa tuleksid.
Pärnu juhtivkonstaabel palus neil, kes oleksid nõus naabrivalvet käivitama, võtta ühendust telefonil 76 631.
Pärnumaal käivitus naabrivalve mullu oktoobris Kilingi-Nõmme linnas ja Saarde vallas.
Kilingi-Nõmme politsei juhtivkonstaabel Mati Kuut hindas naabrivalve senist tegevust heaks. “Ühe sissemurdmise oleme tänu sellele juba ära hoidnud. Naaber nägi, helistas meile, sõitsime kohale ja tabasime varga teolt,” ütles Kuut.
Kuut avaldas arvamust, et tõenäoliselt kohutab mõnda pahategijat juba kleebis “Naaber valvab”. “Minu arvates on see väga hea idee ja toimib kindlasti,” lisas ta.
Naabrivalve idee seisneb selles, et elanikud hoiavad silma peal naaberkrundil, korterelamu ümbruses või koridoris toimuval ja kahtlasi isikuid märgates informeerivad politseid.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi