• Uudised
Elanike valvsus hoidis ära raharöövi
01.06.2001
Tallinna Kopli elanike teade nende maja trepikojas passivast kahtlasest võõrast aitas kriminaalpolitseil ennetada röövkallaletungi, mis jätnuks kinnisvaraärimehe ilma 200 000 kroonist.
Röövkallaletung, milles kinnisvaraärimeest oleks teadvuse kaotamiseni raudkangiga korduvalt pähe pekstud, pidi toimuma üleeile südapäeval ühe Tööstuse tänava maja trepikojas, kus kannatanu elab. Kuna kuriteo täide viima pidanud Eduard (30) varitses seal juba varakult oma ohvrit, jäi ta silma elanikele, kes võõrast mehest kohe politseisse teatasid.

Kummalised versioonid

Kuna juhuslikult tegid samal ajal Koplis oma korralist reidi Tallinna kriminaalpolitsei «mõr-varühma» ja Põhja politseiosakonna töötajad, otsustasid nad patrullide tööaega säästa ja kihutasid ise meest kontrollima.

Ehkki kriminaalpolitsei komissari Artur Tshulitski sõnul äratasid mehe isik ja raudkang tema põues tõesti kahtlust, ei aimanud nad esialgu midagi nii jõhkrat, nagu hiljem selgus.

Viinud mehe jaoskonda, tuvastasid politseinikud kiiresti, et tegemist on varem korduvalt varguste eest vangis istunud isikuga.

«Mees põhjendas oma trepikojas viibimist kummaliste versioonidega, nagu oleks ta sõpra oodates ära eksinud, mistõttu hakkasime temaga põhjalikult vestlema,» selgitas Tshulitski eile Postimehele.

Ahvatlev pakkumine

Aja möödudes Eduardi keelepaelad avanesid ja ta rääkis, kuidas teda palgati röövima mingit ärimeest. Pakkumine tundus talle ahvatlev, sest mitmete võlgade kustutamiseks oli raha vaja.

Rääkinud etteplaanitud röövkallaletungi üksikasju, näitas ta viimaks kahe mehe peale, kes olid selleks ajaks hoopis teise asja pärast politseisse kontrollimisele toodud.

Eduard selgitas, et Vladislav (26) ja tema isa Metshislav (50) lubasid talle 20 protsenti sellest summast, mis ärimehelt õnnestub röövida.

Kuna isa ja poeg jälgisid ohvrit juba varasemast ajast, pidi nende hinnangul mehel tol päeval kaasas olema 200 000 krooni sularaha. «Rööviga oleks isa ja poeg lahti saanud ka oma 40 000-kroonisest võlast, mida ärimees neilt nõudis,» lisas Tshulitski.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi