• Uudised
Aknast tulnud varas viskas pereema uksest välja
06.07.2001
Annelinna viiekordse kortermaja esimesel korrusel vaatas 13aastane perepoeg kolmapäeva õhtul kella kümneni televiisorit, lükkas siis lahti olnud elutoaakna kinni (linki alla ei vajutanud!) ja läks teise tuppa voodisse. Kodus olid veel telekavaataja 10aastane vend ja ema, kes juba magasid.
Pool tundi enne südaööd kuulis politsei korrapidaja vastasmaja unetut telefonitorusse puhkimas: “Ronitakse aknast sisse. Neid on kaks. Maja juurde on aetud ka väike veoauto...”

Kuni korrapidaja mehed välja saatis, rippus naabrivalve esindaja toru otsas ja edastas kõik, mis silma hakkas. Rünnatavas korteris aga arenesid nähtamatud sündmused.

“Ma ei varasta teilt midagi...”

Aknalaualt põrandale kukkunud lillepoti mürtsakast üles ärganud ema tõusis asemelt, läks elutuppa ja leidis sealt lühikestes suvepükstes ja heledas särgis ringikakerdava mehe, kes väitis, et otsib Eskenderi.

Sügisel kolmetoalise korteri soetanud pere oli kuulnud, et varem elas samas korteris mingisuguse lõunamaalase naine. Mis aga ei anna ju õigust öösel aknast sisse ronida!

Ema palus kakerdajal kaduda ja lubas kutsuda politsei.

Tüüp eesti-vene segakeeles puterdama: “Politseid ei ole vaja. Ma ei varasta teilt midagi.”

Poisid teises toas muudkui magasid.

Võtnud kokku julguse ja jõu, tegi ema välisukse lahti ning hakkas võõrast koridori pukseerima, aga õnnetuseks kukkus välja vastupidi - korraga oli ema ise koridoris, pätt korteris ja uks nende vahel klõpsti kinni.

Vanem poeg: “Meie ärkasime üles siis, kui emme helistas kogu aeg uksekella.”

Ehetel välkkiirelt küüned taga

Poisi arusaamist mööda oli võõras täitsa purjus.

“Aga ikkagi ta jõudis meie jalgrattad nii ruttu aknast välja visata.”

Hiljem selgus, et vahepeal oli ma-ei-varasta-teilt-midagi-mees jõudnud veel üles leida ja taskusse toppida ema sõrmused ning kuldketi.

Lakkamatu uksekell.

Politseiautode pidurite krigin.

Hüpe aknast.

Hüppajal ei lastud valida, kas kaob autoga või jalgratta seljas - pageja saadi kinni rõdu alt hädisest peidupaigast.

“Täpselt nagu filmis!” õhkab poiss.

Nagu filmides samuti ette tuleb, õnnestus varga kaaslasel jälitajad maha raputada.

Kusjuures väljaspool filmi ehk argielus tegutsev politsei pressiesindaja peab tema kättesaamist problemaatiliseks, sest: “Vaevalt, et tabatu lõhki läheb ja kedagi välja annab.”

Tabatud “päris kõva tegija”, 38aastase Bogdani kriminaalse mineviku meenutamiseks pole sinimundritel vaja toimikuid lapata, sest mehe varasemad vargatööd, soomlaste “lindudesse” meelitamised ning sealsed rahapressimised ja 3liitrise purgiga pähesaamine on vanadel olijatel niigi meeles.

Sama kirju saatus saadab Bogdani osundatud Eskender Mamutovit, keda üritati juba 1992. a. väljapressimise eest kriminaalasjaga üllatada. Üllatus sai katuse alla 1998. sügisel, kui omavolitseja usaldati kolmeks aastaks kriminaalhooldaja valve alla.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi