• Uudised
Kodanikel on võimalik kuritegude ennetamist raamatust õppida
09.11.2001
“Kui inimesel ei ole turvatunnet, on tal hirm. Ja hirm on seda suurem, mida vähem inimene teab, kuidas ohuolukordi vältida, kuidas enda turvalisust tagada. Nendes raamatutes sisalduvate lihtsate teadmiste omaksvõtmine aitab hirmutunnet asendada turvatundega,” ütles justiitsminister Märt Rask.

Käsiraamatud annavad lihtsaid näpunäiteid, kuidas ennetada kuritegusid, kuidas vältida ohtlikke situatsioone, kuidas suurendada iseenda ja teiste turvalisust.

Arhitektidele ja projekteerijatele mõeldud käsiraamat “Kuritegude ärahoidmine hoonete planeerimise ja projekteerimise kaudu” õpetab, kuidas on võimalik hoonete planeerimise ja projekteerimise kaudu suurendada elukeskkonna turvalisust.

Viietuhandese tiraažiga “Kuritegude vältimise käsiraamat” saadetakse koolidele ja omavalitsustele, ning levitatakse politsei korraldatavatel infopäevadel. “Kuritegude ärahoidmine hoonete planeerimise ja projekteerimise kaudu” (tiraaž on 1000) on mõeldud eriala spetsialistidele ning seda levitatakse erialaliitude kaudu.

Raamatuid on võimalik saada ka Eesti Naabrivalve ühingu kaudu.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi