• Uudised
Täname valvsat naabrit!
27.12.2001
20.12.2001 keskpäeval märkas tähelepanelik linlane Liivamäe teel asuva maja trepikojast väljuvat kahtlast noort meest, kellel oli käes teler. Elanik peatas talle tundmatu mehe, et uurida, kelle varaga on tegemist, kuid viimane püüdis kiirelt majast välja saada. Võõra kummalisest käitumisest häirituna haaras majaelanik temast kinni ning hoidis kuni politseipatrulli saabumiseni rabelevat ja põgeneda püüdvat meest oma haardes.

Kiirelt sündmuskohale jõudnud politseiametnikud toimetasid kinnipeetu Kesklinna Politseiosakonda, kus selgus, et tegemist on 1975.aastal sündinud Dmitriga. Mehel oli kaasas vahetult enne tema kinnipidamist ühest Liivamäe korterist peremehe äraolekul varastatud esemed, sh teler ja kuldehted. Varguses kahtlustatav Dmitri oli kuriteopaigale pääsemiseks lõhkunud korteri ukse.

Kannatanu hilisemast avaldusest selgus, et esemete koguväärtus ulatub 14 250.- kroonini. Dmitri käest kätte saadud esemed on omanikule tagastamisel.

Sageli narkootilisi aineid tarvitavat Dmitrit on korduvalt erinevate varavastaste kuritegude eest varem kohtulikult karistatud.

Dmitri tegevuse lähemaks uurimiseks alustasid politseiametnikud kriminaamenetlust, mees on kuni eeluurimise lõpuni vahi alla võetud.

Tallinna Politseiprefektuur tänab julget kodanikku, kes ei kohkunud tagasi kuriteos kahtlustatava kinnipidamisel ning aitas oma tegevusega tagasi saada oma majanaabri isiklikku vara.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi