• Uudised
Täname valvast naabrit!
24.01.2002
Möödunud reedel sai Tallinna Politseiprefektuuri juhtimiskeskus väljakutse Tammsaare teele, kus tähelepanelik linlane oli märganud kahte kahtlast noormeest, kes kandsid telerit ja muid väiksemaid esemeid.

Linlane kirjeldas sündmuskohale jõudnud politseiametnikele võimalikult täpselt masinat, millega temas kahtlust äratanud mehed ära olid sõitnud.

Ümbruskonda kontrollima asunud politseiametnikud nägid peatselt sündmuspaiga lähedal kirjeldustele vastavat autot ning asusid seda peatama. Politseiametnikke märganud autosolijad hüppasid aga ootamatult masinast välja ning püüdsid põgeneda.

Ühe jooksja said patrullis olnud politseiametnikud paari hetke pärast kätte ning toimetasid Lõuna Politseiosakonda, kus selgus, et tegemist on varem varavastaste kuritegude eest karistatud tallinlase Stanislaviga (s 1980).

Stanislavi tegevuse lähemaks uurimiseks alustasid kriminaaltalituse politseiametnikud kriminaalmenetlust, mille käigus on ilmnenud ja tõendamist leidnud seitse selle aasta jooksul toimepandud korterivargust, milles kinnipeetu on osalenud. Stanislavi enda sõnul varastas ta Mustamäel ja selle lähiümbruses asuvatest korteritest tavaliselt olmetehnikat, väärismetallist ehteid, mille ta koheselt rahaks vahetas.

Kaaslinlase silmis kahtlust äratanud telekas, tänu millele kuriteos kahtlustatav tabati, tagastatakse selle seaduslikule omanikule.

Lõuna Politseiosakonna politseijuhtivinspektori Reimo Raiveti sõnul on eeluurimise käigus kindlaks tehtud ka Stanislavi kaasosaline, kelleks osutus varem varavastaste kuritegude eest karitatud tallinlane Ruslan (s 1974). Mõlemad korterivargustes kahtlustatavad tarbivad aeg-ajalt narkootilisi aineid.

Tallinna Politseiprefektuur tänab valvsat inimest, kelle kaasabil õnnestus tabada vähemalt seitse korterivargust toime pannud Stanislav ja Ruslan.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi