• Uudised
Naabrivalve turvab kodu
16.05.2002
MTÜ Eesti Naabrivalve asutajaliikmed olid 16 eraisikut ja juriidilise isikuna Naabrusvalve Keskus.

Edaspidi on liikmeks astunud eraisikud, kes esindavad eramute piirkondades tegutsevaid naabrivalve sektoreid, ning juriidiliste isikutena korteriühistud, kus on naabrivalve sektorid loodud. Sektor ise ei ole juriidiline isik, kuigi on ühise tegutsemise lepingus ära märgitud.

Kus naabrivalve tegutseb? Kas see hõlmab ka hõredalt asustatud külasid?

MTÜ Eesti Naabrivalve ja Tartu Naabrusvalve Keskus on üle riigi loonud 95 piirkonda, mis hõlmab 26 000 inimest.

Naabrivalve piirkonnad on loodud Tallinnas, Viljandis, Tartus, Elvas, Otepääl, Haapsalus, Jõhvis, Viimsi vallas, Tapal, Türil, Kosel, Kilingi-Nõmmel ja Saarde vallas.

Meie peamine eesmärk ei ole võimalikult suure liikmeskonna saavutamine, vaid just koolitus ning inimeste nõustamine turvalisuse probleemide alal. Kui inimesed leiavad, et meie ühinguga liitudes on neil turvalisem, siis on nad alati teretulnud.

Milliseid trükiseid on ilmunud?

Trükistest on Eesti Naabrivalve koostanud kolm tutvustavat voldikut. Naabrusvalve Keskuselt on “Käsiraamat konstaablile” ning “Naabrivalve käsiraamat”. Viimati tuli trükist “Naabrivalve õppematerjal”, mis on seni kõige mahukam naabrivalve alane raamat – sadakond lehekülge.

Kui suur on liikmemaks ja millest MTÜ eelmisel aastal elas?

Liitumismaks ja aastamaks on kumbki 100 krooni.

Liikmemaksu kogutakse naabrivalve sektorite liitumisel terve sektori arvestuses (üks sektor 100 krooni), mitte igalt sektori liikmelt eraldi.

Eesti Naabrivalve ühingut rahastati eelmisel aastal 50 000 krooniga riigieelarvest. Sõlmiti ka sponsorleping ESSiga. Lisaks saadi mitmete projektide toetuseks abi Tallinna linnalt. Koolitusprojekt viidi läbi koostöös Balti Äriturvakooliga.

Põhilised kulutused olid materjalidele. Eelmise aasta lõpu seisuga oli ühingu palgal üks inimene – raamatupidaja. Kõik ülejäänud tegid oma tööd vabatahtlikult ja tasu selle eest ei saa.

Kolm soovitust

• Teadvustage endale, et järgmine ohver võite olla teie ise.

• Kõigepealt olgu naeratus ja tervitus “Tere, naaber!”.

• Naabrivalve toimib efektiivselt ainult naabrite koostöös.

Kindlasti tuleks meeles pidada, et naabrivalve pole sina ja tema, naabrivalve oleme meie. Ainult koostöös suudame ennetada kuritegevust, vähendada hirmu kuritegevuse ees ja seega parandada meie elukvaliteeti.

Teavet naabrivalve kohta võib leida info@naabrivalve.ee www.naabrivalve.ee
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi