• Uudised
Pealtnägijad aitasid varga kinni pidada
03.06.2002
Abivalmid inimesed seletasid mõne minuti jooksul sündmuskohale jõudnud politseinikele, et tabatu oli Balti jaama tunneli kõrval olevate kioskite juures haaranud 12-aastase Erki-Andrese taskust mobiiltelefoni ja seejärel Schnelli tiigi suunas põgenenud. Laps jooksis appi karjudes mehele järele ning juhtunut pealt näinud täiskasvanud asusid lapsele otsustavalt appi. Üle sõidutee sööstnud kurjategija tabati tiigi juures.

Politseinikud toimetasid kinnipeetu Põhja Politseiosakonda. “Tegemist on meile juba varasemast ajast tuttava äsja 22-aastaseks saanud Sergeiga, kes tarvitab väga sageli narkootilisi aineid. Narkoekspertiisis tuvastati, et Sergei oli ka kuriteo toimepanemise hetkel narkojoobes. Kindla töö- ja elukohata Sergeid on samalaadsete kuritegude eest korduvalt kriminaalkorras karistatud,” rääkis Põhja Politseiosakonna kriminaaltalituse politseijuhtivihnspektor Anton Tšurilov.

Mobiiltelefoni Sergei juurest ei leitud – mehe pükistaskutes on suur auk, millest varastatud ese oli põgenemise ajal tõenäoliselt välja kukkunud.

Sergei enda sõnul soovibki ta vanglasse minna, kuna ta on väsinud oma narkosõltuvusest. “Vaid vanglas saan ma oma sõltuvusest lahti ja ma ei pea narkootikumide saamise nimel varastama.,” seletas Sergei politseinikele.

Politseinikud taotlesid kohtult luba Sergei vahistatmiseks ning tema tegevuse lähemaks uurimiseks alustasid politseinikud taas kriminaalmenetlust.

Politsei tänab kõiki, kes tõttasid lapsele julgelt appi ning aitasid kurjategija tabada.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi