• Uudised
EN ühingule tulevad külla Kõrgõstani naabrivalve huvilised
19.10.2007

22.-26. külastavat Eestit Kõrgõstani naabrivalve huvilised. Delegatsioonis on 6 inimest – politsei, Siseministeeriumi, OSCE (Organisation of Security and Co-operation of Europe; Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsioon), ajakirjanduse ja korteriühistute esindajad.

Külaskäigu eesmärk on tutvuda Eesti naabrivalve mudeliga, saada infot, kuidas Eestis naabrivalvega alustati ja kuidas siin naabrivalve toimib. Nädala jooksul on korraldatud mitmeid kohtumisi, mis aitavad neid küsimusi selgitada – teisipäeval kohtutakse naabrivalve sektori esindajate ning politseiga (Tallinnas ja Maardus), kolmapäeval on plaanis kokku saada Tallinna Linnavalitsuse ja Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhtidega, pärastlõunal tutvume Sise- ja Justiitsministeeriumite tegevusega, neljapäeva veedame Viljandis naabrivalvega tutvudes ja reedel ongi aeg tagasisõiduks. Kohtumised on korraldatud just nende organisatsioonidega, mis Eestis tihedalt naabrivalvega seotud.

Kõrgõstanlaste visiiti Eestisse toetab OSCE, mis on naabrivalve projekti valinud välja üheks turvalisuse parandamisele suunatud tegevuseks Kõrgõstanis. Kõrgõstanis plaanitakse luua mittetulundusühing, mis hakkab naabrivalve tegevust koordineerima, naabrivalve projektis kasutatakse Eesti naabrivalve tegevusmetoodikat – naabrivalve koostöölepingud, elanike oluliste numbrite lehed jne.

MTÜ Eesti Naabrivalve on seitsmendat aastat tegutsev kodanikeühendus, mille eesmärgiks on arendada naabrivalve liikumist ja kodanikujulgust.

Lisainformatsioon:
Tiina Ristmäe
MTÜ Eesti Naabrivalve
Tegevjuht
Tel.: 6 522 522; 51 36 630

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi