• Uudised
Roosikrantsi tänava elanikud asutavad naabrivalve sektori
26.07.2002
Esmaspäeval, 29. juulil kell 10.00. kirjutatakse Kesklinna linnaosavalitsuse saalis alla Roosikrantsi 8c naabrivalve sektori asutamise lepingule. Ühise tegutsemise lepingule kirjutavad alla loodava sektori vanem Leo Aadel, Kesklinna linnaosavanem Erik Siigur, Kesklinna Politseiosakonna ülemkomissar Andreas Anvelt ning MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik.

Loodava sektori vanema Leo Aadeli sõnul oli üheks põhjuseks, miks elanikud soovisid ka ise oma turvalisuse eest seista, 18-ndal märtsil toimunud pommiplahvatus naabermajas asuva Jahimaailma kaupluse ees. „See pani kindlasti kõiki elanikke mõtlema oma kodu ja ka koduümbruse turvalisuse peale.“, nentis Aadel.

Loodav sektor on kesklinnas teine ja Tallinnas 24-s. Esimene sektor kesklinnas loodi 2000 aasta juunikuus. MTÜ Eesti Naabrivalve esimees Tarmo Vaik sõnas, et kui enne sektori loomist ei tundnud Liivalaia tänaval asuva naabrivalve sektori liikmed ennast turvaliselt, kuna pidevalt külastasid nende maja nii vandaalid kui ka korterivargad, siis peale sektori loomist pole kahe aasta jooksul majas toime pandud mitte ühtegi õigusrikkumist. „See näitab selgelt, et kui inimesed ise soovivad koostöös politsei ja kohaliku omavalitsusega oma kodukohta turvalisemaks muuta, on sellel ka käega katsutavad tulemused. Lääneriikides, kus naabrivalve sektorid on pikemat aega tegutsenud, on täheldatud kuritegevuse langust kortermajade piirkondades üle 70%“, lisas Vaik.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi