• Uudised
Politsei tabas ärandaja
03.10.2002
Teisipäeva õhtul kell 20.30 sai Tallinna politsei juhtimiskeskus väljakutse taksojuhilt, kes jälitas koos omanikuga ärandatud väikebussi. Soomlasest autoomanik Mikko (sünd. 1959) oli jäänud hotell Expressi juures taksojuhiga juttu rääkima ning märganud äkki, et temast möödub tema väikebussile väga sarnane sõiduk. Taibanud, et tema auto on varastatud, palus mees taksojuhi abi ning takso asus ärandatud autot jälitama. Koos teatati ka politseile.

Teate saanud patrull hakkas sõitma Balti Jaama poole. Peagi märkasid politseinikud otsitavat väikebussi. Ärandaja sai aga aru, et teda jälitatakse, peatas auto, väljus ning põgenes Balti jaama suunas. Politseinikud asusid pagevat kurjategijat jälitama ning nägid, kuidas mees jalakäijate tunnelisse jooksis. Ka patrull sisenes tunnelisse, selle teisest otsast tuli aga vastu samuti kutse saanud julgestuspolitsei patrull, kes põgeneva kurjategija tunneli vanalinnapoolses otsas kinni pidas.

Ärandaja toimetati Kesklinna politseiosakonda, kus selgus, et tegu on Igoriga (sünd. 1969). Igor on kinni peetud ja juhtunu suhtes on algatatud kriminaalasi. Süüdimõistmisel saab meest karistada rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

"Koostöö julgestuspolitsei ning pealinna politseinike vahel on osutunud igati efektiivseks ning käesolev juhtum tõestab taas, et julgetuspolitseinike kaasamine Tallinna kesklinna turvalisuse tagamisel aitab kaasa kurjategijate kiirele tabamisele ja kuritegude ennetamisele," sõnas Tallinna politseiprefekt Kalle Laanet.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi