• Uudised
Tallinna kesklinnas luuakse viisteist uut naabrivalve sektorit
10.12.2002
Täna, 11. detsembril allkirjastatakse Tallinna Kesklinna valitsuses viieteistkümne uue naabrivalve sektori loomise lepingud. Tegemist on seni suurima üheaegset loodud sektorite arvuga Tallinnas. Uued alad tõstavad naabrivalve sektorite arvu Tallinnas neljakümne üheksani.

Kell 14.00 allkirjastavad Kesklinna politseiosakonna ülemkomissar Andreas Anvelt, Kesklinna linnaosavanem Kristen Michal, MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik ja sektorite vanemad Kesklinna valitsuses viieteistkümne uue sektori loomise lepingud Kesklinna piirkonnas. Kaheksa uut sektorit asuvad Kauna tänaval, kaks Kunderi tänaval, üks Gonsiori tänaval, üks Väike-Ameerika tänaval, üks Maneeži tänaval, üks Juhkentali tänaval ja üks Virmalise tänaval.

"Esimest korda liitub naabrivalvega korraga kogu tänav - Kauna tänaval loodud kaheksa sektorit katavad terve tänava," rääkis Kesklinna politseiosakonna ülemkomissar Andreas Anvelt.

Tarmo Vaigu sõnul on sektorite hulga kiire kasv Kesklinna piirkonnas politsei aktiivse tegevuse tagajärg. "On äärmiselt rõõmustav, et naabrivalvest huvitatud kodanike hulk pealinnas kasvab nii kiiresti. Terve tänava liitumine näitab, et inimesed on huvitatud lisaks oma kodule ka oma kodukandi turvalisuse suurendamisest. Kauna tänava elanikel on oma tänavale keerates edaspidi kindlasti turvalisem tunne," sõnas Vaik. " Kesklinna politseiosakond on leidnud võimaluse tegeleda eraldi naabrivalve tegevuse tutvustamisega, sellest ka nii kiire huviliste hulga kasv. Loodame, et see ka edaspidi jätkub," lisas ta.

Ülemkomissar Andreas Anvelti sõnul on naabrivalve tegevuse kiire laienemine Kesklinna piirkonnas väga positiivne. "On tervitatav, et oma turvalisuse suurendamisest huvitatud pealinlaste hulk kasvab. Naabrivalvega liitunud elanikud on sageli teadlikumad ka oma turvalisuse hoidmisest väljaspool kodu ning aitavad teisi kuriteo ohvriks langenud kodanikke. Naabrivalvega liitunute teadlikkus turvalisusprobeemidest kasvab ja seeläbi saavad neist politseile head koostööpartnerid," rääkis Anvelt.

Mittetulundusühing Eesti Naabrivalve on asutatud 2000. aasta mais. Kahe tegutsemisaasta jooksul on Tallinnas koos uusimate sektoritega loodud 49 sektorit, neist pooled Kesklinna piirkonnas.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi