• Uudised
Tallinna politsei kutsub üles olema trepikodades valvsam
03.01.2003
Viimasel ajal on sagenenud kallaletungid ja röövid elamute trepikodades, mistõttu Tallinna politsei kutsub linnakodanikke üles olema võõraste suhtes ettevaatlikum ning ohtu aimates helistama abi saamiseks koheselt politsei lühinumbril 110.

Vältimaks kallaletungi ohvriks langemist, palub politsei jälgida, et tänavalt trepikotta sisenedes ei järgneks Teile tundmatuid ega kahtlasi inimesi. Juhul, kui märkate, et trepikojas ootavad sellised inimesed juba ees, kutsub politsei üles teatama sellest lühinumbril 110 ning vajadusel abi paluma.

“Kurjategijad käivad üldjuhul kahekaupa,” selgitas Lõuna politseiosakonna kriminaaltalituse komissar Kristian Jaani. “Nad kas jälitavad inimest trepikotta või ootavad teda seal juba ees.”

Kallaletungi korral soovitab politsei valjuhäälselt appi hüüda majaelanikke. Inimestel, kes appikarjeid trepikojas kuulevad, tuleb viivitamatult kutsuda politsei ja võimalusel püüda kannatanut aidata, olles ise seejuures ettevaatlik.

“Lõuna politseiosakonnal on trepikodades varitsevate kurjategijate tabamiseks töös erinevad versiooni,” ütles Jaani. “Just võimalike kahtlusaluste kindlakstegemiseks on vaja, et ohvrid ja pealtnägijad koheselt politseiga ühendust võtaksid.”
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi