• Uudised
Tallinna politsei teenistuskoer aitas tabada kurjategijad
31.03.2003
Tallinna Politseiprefektuuri Ida politseiosakonna patrull pidas laupäeva varahommikul kinni kaks meesterahvast, keda on põhjust kahtlustada röövi kavatsemises. Üks kinnipeetutest oli tagaotsitav Liikuri tänaval toimunud laskmisega. Kurjategijate tabamisel oli abiks teenistuskoer Derri.

Laupäeval, 29. märtsil kella nelja paiku hommikul märkas Ida politseipatrull kahte kahtlaselt käituvat meesterahvast. Silmates politseipatrulli, jooksid mehed Võidujooksu tänava kõrval olevale tühermaale. “Kuna tühermaal oli võimatu jooksupanduid leida, otsustasime kasutada meie teenistuskoera Derri abi, “ ütles politseinooreminspektor Rain Jürine. “Koer leidis kiiresti jäljed üles ning juhatas meid kõhuli maas lamavate meesterahvasteni, “ lisas Jürine.

Mehed olid riietatud tumedatesse riietesse ning peas olid neil maskid. Meeste kõrvalt maast leiti taskulamp, kang ning kruvikeeraja. “Turvakontrolli käigus leidsime kinnipeetute juurest kilekotikese valge pulbriga ning kaks süstalt koos vatiga, “ ütles politseinooreminspektor Jürine. “Vööl rippusid ühel kinnipeetutest kaks nuga ning gaasirelv, teiselt leidsime aga õhkrelva, “ lisas Jürine.

Kinnipeetuteks osutusid Valeri (sünd. 1969) ning Sergei (sünd. 1966), viimane neist oli seoses 23. märtsil, aadressil Liikuri 36 toimunud laskmisega tagaotsitav.

“Meil on alust arvata, et kinnipeetud Valeri ja Sergei planeerisid läheduses asuva kaupluse röövi, mille toimepanemist takistas Ida politseipatrull, kes tol varahommikul oma ringsõidul oli, “ ütles Ida politseiosakonna korrakaitsetalituse komissar Tarvo Ingerainen.

Mõlemad kinnipeetud viibivad vahi all ning nende suhtes on alustatud kriminaalmenetlust tulirelva ja laskemoonaga ebaseaduslikult käitlemisega seotud paragrahvi alusel.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi