• Uudised
Naabrivalve nurjas kirikuõpetaja majast varguse
29.04.2003
Tänu valvsatele naabritele, kes pühapäeval Saarde vallas kirikuõpetaja majast kotiga kahtlasi mehi nägid väljumas ning sellest politseile teatasid, saadi vargad samal päeval kätte.

Kaks varem karistatud Pärnumaa meest tungisid pühapäeva õhtul Saarde valla pastoraati, kui kirikuõpetajat kodus ei olnud. «Teinud katki pastoraadi ukseklaasi ning haaranud kaasa raadiotelefoni, paki kohvi, raadiovõimendi ja putukamürgi, seadsid nad end minekule, teadmata, et majast väljudes oli neid märgatud,» rääkis Kilingi-Nõmme juhtkonstaabel Maidur Lapp SL Õhtulehele. «Kui mehed taipasid, et naabrivalve on neid tähele pannud, viskasid nad koti varastatud asjadega maha ja põgenesid.»
Samal ajal olid politseinikud juba teel. «Tegime töö käigus kindlaks kahtlusalused ning ühe saime kodunt kätte,» kõneles Maidur Lapp. Teine varguses kahtlustatav üritas jalgrattaga Saardest minema sõita, kuid ta tabati. «Tema üllatus oli suur,» märkis juhtivkonstaabel Lapp.

Maidur Lapi sõnul tungisid mehed kirikuõpetaja majja eesmärgiga sealtsaadu viinarahaks teha. Juhtunu kohta on politsei alustanud kriminaalmenetlust.

Saarde valla Naabrivalve Sektor on tegutsenud alates 2000 aasta novembrist.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi