• Uudised
Koolipoisid püüdsid kurjategija kinni
06.05.2003
Prefekt Kalle Laanet andis täna üle tänukirjad kahele Lasnamäe koolipoisile, kes nägid pühapäeval Ümera tänaval pealt röövkallaletungi, tõttasid kannatanule appi ja hoidsid kurjategijat politsei saabumiseni kinni.

Pühapäeval, 4. mail kella kuue paiku õhtul märkasid Sergei (sünd. 1988) ja Juri (sünd. 1986), Ümera tn 60 maja juures, et maski kandev noormees tungib selja tagant kallale vanemale naisterahvale. Kurjategija üritas naisterahvalt vägivalda kasutades kotti ära tirida, mille peale kannatanu hakkas läheduses olevaid inimesi appi karjuma. Kallaletungijal ei õnnestunud kotti röövida ning ta jooksis sündmuskohalt minema.

Tänu kiirele reageerimisele õnnestus Sergeil ja Juril noormeest sündmuskoha läheduses politsei tulekuni kinni hoida. Kallaletungijaks osutus Priidik (sünd. 1986), kelle politsei asjaolude väljaselgitamiseks osakonda toimetas.

Prefekt Kalle Laanet tunnustas noormeeste julget ning otsustuskindlat käitumist ja soovitas tulevikus kindlasti ka politseisse tööle tulemist kaaluda. “Sedavõrd eeskujulik vaprus ja abivalmidus on tähelepanuväärne, aidates politseil meie ühiskonda üheskoos turvalisemaks muuta,” sõnas Laanet. “Tänan teid.”
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi