• Uudised
Viljandis luuakse esimesed naabrivalve sektorid
31.10.2003
Esmaspäeval, 3. novembril kell 10.00. allkirjastatakse Viljandi Linnavalitsuses pidulikult nelja esimese naabrivalve sektori asutamislepingud. Loodavatest sektoritest kolm asuvad eramute piirkonnas ning üks on kortermaja.

Siiani peamiselt omaalgatuslik naabrivalve liikumine sai hoo sisse selle aasta kevadel, kui Viljandi Linnavalitsus, Viljandi Politseiprefektuur ja MTÜ Eesti Naabrivalve allkirjastasid ühise tegutsemise lepingu. Viljandi on Tallinna, Tartu ja Narva järel neljas omavalitsus, mis on asunud naabrivalve liikumist rahaliselt toetama. Aasta lõpuks on kavas sektorite arv Viljandis tõsta üle kümne.

”Kohaliku omavalitsuse soovist elanikke kaasata sõltub kindlasti ka elanike huvi ise midagi oma turvalisuse heaks ära teha. Seda eelkõige koostöös politsei ja omavalitsusega.” ütles Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik.

Selle aasta põhieelarves sai ühing riigipoolset toetust 45 000. Ka järgmisel aastal on toetussumma samaks jäänud. Samas tekitavad head meelt justiitsministri viimase aja sõnavõtud, kus ta on lubanud toetuse tuntavat kasvu järgmisel aastal. Jääb üle loota, et lubadused ka teoks saavad.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi