• Uudised
Venelased: minu miilits ei kaitse mind
10.11.2003
Vaid 40 protsenti Venemaa elanikest usaldab miilitsat, selgus esmaspäeval tähistatava miilitsatöötajate päeva eel korraldatud küsitlusest.

Keerukas olukorras pöördub esmajoones miilitsa poole 39 protsenti küsitletuist, oma sõprade või tuttavate abi eelistab 36 protsenti. Kaheksa protsenti küsitletuist leiab, et tõhusaimat abi saab hädaolukorras kommertsstruktuuridelt (eradetektiivid, valvefirmad). 11 protsenti aga leiab, et kriminaalse maiguga olukorda sattudes pole mõtet mitte kelleltki abi otsida.

Miilitsa tööd hinnates nimetas 36 protsenti küsitluses osalenutest seda rahuldavaks, 34 protsenti halvaks ning 18 protsenti väga halvaks.

Vaid üks protsent vastanuist leiab, et miilits saab oma tööga väga hästi hakkama, üheksa protsenti hindas miilitsa tegevuse heaks.

Küsitluses osalenuist 39 protsenti soovis miilitsastruktuuridele vabanemist korruptsioonist, 20 protsenti tahaks, et militsionäärid oleksid kodanikega suheldes viisakamad. 16 protsenti osalenuist sooviks miilitsatöötajate professionaalse taseme tõstmist, 12 protsenti rahastamise parandamist ning veel viis protsenti paremat tehnilist varustatust.

Samas ei usu venemaalased, et hiljuti toimunud miilitsatöötajate vahistamised pistisevõtmise ja väljapressimise eest on ulatusliku võitluse alguseks miilitsa ridades vohava korruptsiooniga.

Seda usub vaid 24 protsenti, 54 protsendi arvates on tegemist meetmega, mille eesmärgiks on tõsta miilitsa ja selle juhtkonna populaarsust.

Küsitluse korraldas firma ROMIR-monitoring ning selles osales 1500 inimest.

Eesti Naabrivalve aga küsib, kuidas on meil???
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi