• Uudised
Tallinna Politsei palub inimestel aasta viimasel kuul olla oma vara ja asjade suhtes tähelepanelik.
21.12.2003
Tallinna Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna ülemkomissari Toomas Kaarepere sõnul kipuvad enne jõule ja aastavahetust sagenema vargused ja röövimised.

"Jõulude ja aastavahetuse ootuses on inimesed pisut rohkem hajevil, mõtlevad eelseisvatele toredatele sündmustele ning on ümbritseva suhtes vähem tähelepanelikud," sõnab Kaarepere.
"Niiviisi on nad kurikaeltele kergemad sihtmärgid. Eriti valvsad soovitame olla sisseoste tehes - pidage silm peal oma asjadel ja ärge jätke neid autosse ilma valveta," lisab Kaarepere.

Tänavakuritegevuse ohjeldamiseks on Tallinna Politseiprefektuuri kõigis neljas politseiosakonnas alates novembrist välja pandud keskmiselt kaks korda rohkem patrulle kui tavaliselt. Täiendavate jõududena on kasutusel konstaablid ja noorsoopolitseinikud, märulipolitsei, abipolitseinikud ning patrullid teistest politseiasutustest. Lisaks on planeeritud mitmeid sihtsuunitlusega politseioperatsioone, milledest paljud on juba andnud häid tulemusi - kinni on peetud üle 50-ne isiku keda kahtlustatakse kuriteos. Patrullid suunatakse tänavakuritegevuse näitajate analüüsi põhjal kõige kriminogeensematesse piirkondadesse.

Toomas Kaarepere sõnul on rõhk pandud just jalgsipatrullide osakaalu suurendamisele. "Jalgsipatrullid on ühest küljest mõjusad kuritegude ennetamisel - politsei on tänaval nähtav ja see ei lase kurikaeltel vabalt tegutseda. Teisest küljest on jalgsipatrullidel ka märksa lihtsam teatud kuritegudele peale sattuda ning süüdlasi tabada", täpsustab Kaarepere. Patrullid kontrollivad ka öisel ajal sihitult ringi liikuvaid isikuid, mis aitab ära hoida võimalikke kuritegusid.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi