• Uudised
Politsei konfiskeeris üle 4000 paki salasigarette
09.03.2004
Veebruari kuu jooksul on Põhja Politseiprefektuuri korrakaitsjad konfiskeerinud üle 4000 paki maksumärkideta sigarette ja ligi 50 liitrit salaalkoholi. Olenevalt suitsupaki klassist võib 4000 paki sigarettide turuväärtus küündida 50 000 kroonini.

Suuremad kogused tabas politsei Kesklinna territooriumil - 3995 pakki sigarette ja 30 liitrit salaalkoholi. Valdav kogus salakaupa leiti politseireidi käigus Keskturult ühest majas asuvast väikesest laost. "Kõige tähtsam ongi jõuda tolle kohani, kust tänaval hõlma alt suitsu müüvad agendid oma varusid käivad täiendamas," selgitab Kesklinna juhtivkonstaabel Tiia Kaarmaa. "Agendi kinni nabimine viib vaid harva selle salaäri algallikani ning agent ise on peagi tänaval tagasi," lisab Kaarmaa.

Salaalkoholi müügikohtadena kasutatakse harilikult kortereid ja autosid. Praegu saadaval oleva salaalkoholi puhul on enamjaolt tegemist piirituse lahjendusega, mis on villitud olemasolevasse taarasse, näiteks Finlandia kaubamärki kandvasse pooleliitrisse plastikpudelisse. Maksumärkideta sigarettideks on tavaliselt Nordstar ja Priima.

Tiia Kaarmaa sõnul raskendab müügikohtade ja agentide tabamist vastava info vähesus. "Seega loodame elanike kasvavale koostöövalmidusele õigusrikkumistest teavitamisel," ütleb Kaarmaa. Vihjeid salatubaka- ja alkoholi kohta saab edastada politseiosakondadele või jätta teade politsei kodulehele: http://www.pol.ee/?id=6194
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi