• Uudised
Esimene Naabrivalve sektor Ridala valda
10.03.2004
Neljapäeval, 11.märtsil allkirjastatakse Ridala Vallavalitsuses ühise tegutsemise leping, mis paneb aluse esimesele Naabrivalve sektorile vallas. Lepingu kohaselt teevad naabrivalvealast koostööd Ridala Vallavalitsus, Haapsalu Politseiosakond, Eesti Naabrivalve ning Haudejaama Naabrivalve sektori liikmed, mille käesoleval hetkel moodustavad 2 kortermaja 18 korterit.

Naabrivalve on tegevus, mille käigus ühe korterelamu või elamute piirkonna elanikud peavad üksteisega kokkulepitult oma naabruskonnal silma peal. Siinkohal ei peeta silmas mitte piilurlust vaid vastastikkuse usalduse ning heanaaberlike suhete arendamist. Naabrivalve edu aluseks on koostöö ja infovahetus korteriomanike, majaomanike, kohaliku omavalitsuse ja politsei vahel.

Siiani on naabrivalve liikumine Läänemaal arenenud põhiliselt Haapsalus, kus on loodud kolm sektorit. Seniste sektorite kogemus näitab, et koostöö on olnud tulemuslik nii turvatunde, kui laiemalt kodukandi väärtustamisel. Välja on selgitatud piirkondade kitsaskohad ning koostöös Haapsalu Linnavalitsuse ja politseiga on leitud lahendusi erinevaltele probleemidele.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi