• Uudised
Noorukid röövivad Mustamäel pensionäre
22.03.2004
Märtsis sagenesid Tallinnas Mustamäe linnaosas juhtumid, kus pangast või postkontorist hommikupoolikul pensioni välja võtnud naisterahvaid on rünnatud ja röövitud neilt käekott koos rahaga.
Lõuna politseiosakonna ülemkomissar Kristian Jaani ütles Eesti Päevaleht Tallinnale, et kuu algul oli neli juhtumit kolme panga või postkontori juures, see sunnib pensionäre oma vara suhtes ülitähelepanelik olema kogu Mustamäel.

Kannatanud on Jaani sõnul kahtlustanud, et nende raha väljavõtmist on jälgitud. "On alust arvata, et võimalikud kurjategijad viibivad ise postkontoris või pangakontoris ning valivad juba seal oma ohvri välja," ütles ta.

Märtsikuu röövidel on olnud ühesugune käekiri ja ehkki tunnistajaid pole, kahtlustab politsei kolme 16-18-aastast, kuni 175 sentimeetri pikkust kõhnema kehaehitusega noormeest. Vähemalt üks neist räägib vene keelt.

Jaani sõnul on röövitud summad olnud 1200 krooni ringis, mis vanainimestele on suur raha. Ülemkomissar soovitas hoida raha mitmes kohas, osa panna näiteks tasku, sest tavaliselt ei ole röövlitel aega ohvrite taskuid puistata.

Ülemkomissari sõnul on sagenenud vargused ka Kristiine keskuse bussipeatuses ja keskuse söögikohtades.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi