• Uudised
Vanalinna ettevõtted koonduvad turvalisuse nimel
30.06.2004
1. juulil kell 15.30 kirjutavad MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik, Kesklinna linnaosavanem Keit Pentus, Kesklinna Politseiosakonna ülemkomissar Tarmo Miilits ja Vanalinna II Ärivalve sektori vanem Rita Parel alla ühise tegutsemise lepingu, mis paneb aluse teisele Ärivalve sektorile Tallinna Vanalinnas.
Uus sektor koondab Pika ja Lühikese Jala piirkonnas tegutsevaid ettevõtteid. Spontaanselt on firmad ka enne omavahel koostööd teinud, kuid organiseeritult on erinevatel ettepanekutel nii politseile kui ka linnale tunduvalt rohkem kaalu.
Ärivalve on naabrivalve põhimõtetel tuginev projekt, millega MTÜ Eesti Naabrivalve tegi algust eelmisel aastal, mil viidi Vanalinnas läbi kuritegevuse uuring. Uuringus osalesid enamik Vanalinna ettevõtjaid ja suurem osa neist tundis muret kõrge kuritegevuse pärast Vanalinnas.
Projekti juhib Eesti Naabrivalve, partneriteks on ettevõtted, politsei, linnaosavalitsus ja Radiolinja. Viimane pakub Ärivalvega ühinenud ettevõtetele ühtset sms-idel põhinevat alarmsüsteemi „NAPS“ (naabrivalve personaalne sidelahendus). Projekti käigus viiakse läbi ka koolitus politseiametnikele kogukonnapolitsei tööst.

Kell 12.00. aga pannakse Põhja-Tallinna Linnaosa Valitsuses alus järjekordsele Naabrivalve sektorile. Loodav sektor moodustub Kotzebue 20 kortermaja elanikest ja samas majas tegutseva lasteaia töötajatest.
Üheskoos saadakse kindlasti tõhusamalt piirkonna turvalisuse eest seista – päevasel ajal vaatavad lasteaia töötajad muu hulgas ka, et maja ümber võõraid ei kolaks ja õhtul, kui elanikud koju saabuvad, saavad nad lasteaia ruumidel silma peal hoida.
Tegemist on juba teise sektoriga, kuhu on kaasatud ka lasteaed. Esimene loodi 2000. aasta lõpul Pääskülas. Sealse lasteaia juhataja sõnul on piirkond peale sektori loomist tunduvalt turvalisemaks muutunud.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi