• Uudised
Augustis loodi kümme uut naabrivalve sektorit
26.08.2004

Kuigi suvel enamik inimesi puhkab, on ka väga palju neid, kes oma vaba aega tahavad kasutada oma kodukoha turvalisuse parandamiseks.

Eelmisel nädalal loodi Viljandis 2 uut naabrivalve sektorit, millega kasvas sektorite arv seal juba 26ni. Mida rohkem naabrivalve oma tõhusust Viljandis tõestab, seda enam tuntakse sellega liitumise vastu ka huvi.

Homme kell 14.00. aga kirjutatakse Virumaal Vinni vallavalitsuses alla Kakumäe küla naabrivalve sektori asutamise lepingule ning kell 16.00. Mäetaguse vallavalitsuses Võrnu küla sektori lepingule.

Kuna Virumaa näol on tegemist keskmisest kõrgema kuritegevuse tasemega, on elanike lootused ühisele tegutsemisele naabrivalve projektis väga suured.

Neljapäeval saab Harku vald 4 uut naabrivalve sektorit, mis kõik asuvad Tabasalus. Uutesse sektoritesse on koondunud üle 80 eramu, mis lubab loota tugeva kogukonna tekkimist antud piirkonnas.

Teisipäeval, 31. augustil kirjutavad Nõmme linnaosavanem Hanno Pevkur, Lõuna Politseiosakonna Korrakaitsetalituse ülemkomissar Indrek Link, MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik, Väljaku naabrivalve sektori vanem Helina Tilk ning Käolina sektori vanem Mati Raidma alla lepingutele, mis panevad aluse uutele sektoritele Nõmmel.

Tarmo Vaik, Eesti Naabrivalve juhatuse esimees sõnas, et viimasel ajal süvenenud tendents, kus naabrivalvega liitub järjest enam nii arvamusliidreid kui ka kõrgeid ametnikke, on ainult tervitatav. Isiklik eeskuju on see, mis ka naabrivalve tõhususes kahtlejaid peaks ümber veenma.

Loodavate sektoritega tõuseb naabrivalve sektorite arv 218ni ning naabrivalvesse liitunud perede arv üle 6000.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi