• Uudised
Nõmmel saavad naabrivalvega ühinenud kodud tasuta suitsuanduri
24.09.2004

Nõmme linnaosavalitsuses sõlmitakse täna kolmepoolne kokkuleppe linnaosavalitsuse, Eesti Naabrivalve ja Päästeameti vahel, mille alusel saavad kõik Nõmmel naabrivalvesse ühinenud või tulevikus ühinevad kodud tasuta suitsuanduri.

Nõmme linnaosavanema Hanno Pevkuri sõnul sõlmitakse suitsuandurite kokkulepe riigi Päästeameti Eesti Naabrivalve ja linnaosavalitsuse vahel eesmärgiga tagada elanikkonna turvalisust ja vähendada tuleõnnetuste riski.

 "Juba olemasolevale ligi 500-le naabrivalvega liitunud perekonnale ja edaspidi kõikidele uutele naabrivalvega liituvatele kodudele kingitakse eluruumidesse paigaldamiseks üks suitsuandur," lisas ta.

Lepingu alusel tasub Nõmme linnaosavalitsus suitsuandurite eest, MTÜ Eesti naabrivalve kohustub edastama naabrivalve sektorite liikmetele tuleohutusalast teavet ning infot suitsuandurite paigaldamise kohta ja juhendama suitsuandurite paigaldamisel.

Päästeamet omakorda kohustub konsulteerima tuleohutusalaselt MTÜ Eesti Naabrivalve töötajaid ja naabrivalve sektorite esindajaid ning nõustama suitsuandurite ostmise ja paigaldamisega seotud küsimustes.

Täna on Nõmme linnaosa 21. naabrivalvesektorisse liitunud kokku 490 kodu.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi