• Uudised
Politsei hoiatab Nõmmel tegutseva vargarühma eest
29.09.2004

Põhja prefektuuri Lõuna politseiosakonna kriminaaltalituse juhtivinspektori Marek Kõivu sõnul hoogustusid vargused sõidukitest septembris, sageli tuli politseinikel välja sõita 4-5 varguse väljakutsele päevas. “Kõik vargused on toime pandud sarnase käekirjaga,” sõnas juhtivinspektor. “Esmalt on avatud autokapott, välja tõmmatud akujuhtmed, täielikult on lõhutud või lõigatud juhipoolse ukse lukk, purustatud aknaklaas ning varastatud autost esemed,” kirjeldab Kõiv varaste tegutsemist.

Kriminaaltalituse ülemkomissari Reimo Raiveti sõnul soodustab vargusi inimeste arvamine, et välisaia ette või isegi aeda pargitud sõiduk on kaitstud. “Seetõttu jäetakse autosse ka väärtuslikke asju. Kahjuks näitab praktika, et isegi aias seisvad sõidukid ei ole alati kaitstud,” räägib ta.

Politseinikud soovitavad kõikidel autoomanikel olla hoolsamad, võimalusel parkida sõiduk eramaja aeda ning mitte jätta sõidukisse väärtuslikke esemeid. “Enamik varastatud asjadest on automakid, esipaneelid, samuti rahakotid, dokumendid ning autos lahtiselt ning muud nähtaval olevad esemed,” loetleb juhtivinspektor Kõiv.

Lõuna politseiosakond palub ühtlasi kõigil piirkonna elanikel, kes märkavad autode juures askeldamas kahtlaseid tegelasi, sellest kindlasti teada anda telefonidel 612 58 73, 612 57 10 või 110.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi