• Uudised
Politsei hakkab koolitama naabrivalvesektorite liikmeid
19.11.2004

Esmaspäeval Põhja politseiprefekti Raivo Küüt`i ja MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimehe Tarmo Vaik`i vahel allkirjastatava lepingu järgi toetab politsei erialase oskusteabega naabrivalve- ja ärivalvesektorite organiseerimist ja õppematerjalide ettevalmistamist.

Põhja prefektuur võtab endale ka kohustuse saata vajadusel ja võimalusel naabrivalve sektorisse kuulujatele korraldatavatele õppepäevadele lektoreid.

Naabrivalve lubab omakorda korraldada Põhja Politseiprefektuuri territooriumil asuvate naabrivalve sektorite liikmetele õppepäevi ja -kogunemisi, samuti levitada õppematerjali, mis aitab suurendada turvalisust.

 Lepingu osapooled lubavad omavahel ka tihedat infovahetust ja seda nii kuritegude statistika kui ka loodavate naabrivalvesektorite osas.

Naabrivalve juhi Tarmo Vaigu sõnul on naabrivalvesektoritel toimunud koostöö mitme politseiosakonnaga juba ammu, kuid seni puudus prefektuuriga täpne raamleping.

"Allkirjastatav koostöölepe seab paika konkreetsed tingimused ja alused koostööks, muu hulgas sätestab lepe kindlad kontaktisikud politseinike hulgas, kes kureerivad koostööd naabrivalve sekrorite esindajatega," ütles Vaik BNS-ile.

Tema sõnul on oluline ka politseinike poolt naabrivalves osalejatele antav koolitus, mida hakatakse tegema naabrivalve sektori esindajatele korraldatavatel ümarlaudadel.

Põhja prefekti Raivo Küüt`i sõnul suudab politsei oma tegevusega mõjutada õiguskorda vaid osaliselt ning kõige efektiivsemalt toimivad turvalisuse loomisel ja tagamisel kodanike algatusprogrammid.

 "Üheks selliseks algatuseks on naabrivalve, mis oma aktiivse tegevusega ning inimeste harimise ja kaasamisega turvalisuse problemaatikasse on olnud politseile väga heaks koostööpartneriks," ütles Küüt BNS-ile.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi