• Uudised
Politsei hoiatab kaubanduskeskustes sagenenud taskuvarguste eest
21.01.2005

Politsei manitseb seoses viimasel ajal sagenenud taskuvargustega kodanikke oma isiklikel asjadel terasemalt silma peal hoidma. Iseäranis hoolikas tuleks olla ühistranspordis ning avalikes söögikohtades.

Lõuna politseiosakonna kriminaalpolitsei ülemkomissari Reimo Raiveti sõnul valivad taskuvargad tegutsemismaaks avalikud, rohkelt rahvastatud kohad, kus inimeste tähelepanu on mujale hajutatud. “Iseäranis probleemsed on kaubanduskeskuste söögikohad, kus einestajate üleriided ja käekotid on toolileenil ning tähelepanu mujal, see loob kiirelt tegutsevale taskuvargale soodsa pinnase,” ütles Raivet. “Vargus avastatakse tihtipeale hiljem ning see teeb varga ja varastatu kättesaamise tunduvalt raskemaks,” lisas ta.

Ülemkomissari hinnangul aitaks probleemile kaasa kaubanduskeskustesse paigaldatud taskuvaraste eest hoiatavad sildid. “See tõstaks kodanike valvsust ümbritseva suhtes ning piiraks näppajate tegutsemisvabadust,” arvas Raivet. “Politsei on teinud kaubanduskeskustele vastavasisulisi soovitusi, loodame et neid ka arvesse võetakse.”

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi