• Uudised
Majaelanikud aitasid politseil tabada korteris narkomüüki korraldanud mehe
06.05.2005

Tähelepanelikud majaelanikud aitasid Põhja Politseiprefektuuri narkotalitusel likvideerida narkootiliste ainete müügipunkti ühes Suur-Ameerika tänaval asuva maja korteris. Tallinna linnakohtu loal vahistati kolmapäeval kahtlustatuna korduvas narkootilise aine suures koguses omandamises, valdamises ja edasiandmises korteri omanik, 32-aastane Eduard.

Suur-Ameerika tänaval asuva maja elanikud tegid käesoleva aasta 27. aprillil politseile ühisavalduse, milles väideti, et majas tegeletakse narkootiliste ainete müügiga. "Elanikud kinnitasid, et minimaalselt käib päevas mainitud korteri ukse taga 30 inimest, kes tarvitavad narkootikume ka maja üldkasutatavates ruumides, samuti vedelavad maja ees ja hoovis kasutatud süstlad," rääkis kriminaalmenetlust juhtiv Põhja Ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Leelet Kivioja. "Majaelanike reageerimine majas toimuvale väärib esile tõstmist, kuna tänu sellele õnnestus juba mõni päev hiljem kinni pidada narkootiliste ainete müügiga tegelev mees ning ebaseaduslik müügitegevus lõpetada."

3. mail viis politsei Eduardi korteris läbi läbiotsimise, mille käigus leiti korterist nii narkokahtlast ainet kui ka narkootiliste ainete pakendamiseks vajalikke minigrip-kilekotte ja fooliumvoldikuid, süstlaid, sularaha ning märkmik arvustustega.

"Eduard ise väidab, et omas narkootilist ainet vaid enda tarbeks ega ole seda kunagi kellelegi edasi andnud, kuid kriminaalasja raames on juba üle kuulatud mitu tunnistajat, kellest üks kinnitab, et on ostnud sama inimese käest viimase poole aasta jooksul nii amfetamiini kui nn "valget hiinlast" iga päev," ütles Kivioja. "Ka teine tunnistaja räägib, et on ostnud Eduardilt narkootilist ainet vähemalt 20 korral."

Põhja Politseiprefektuuri narkokuritegude talituse ülemkomissar Eerik Heldna ütles, et politsei on inimestele tänulik kõikide vihjete eest, mis aitavad kaasa ühiskonnaohtlike kuritegude avastamisele. Põhja Politseiprefektuuri narkokuritegude vihjetelefon 6 12 44 65 on politseis enim kasutust leidnud vihjetelefon.

Kohtus süüdimõistmise korral võib Karistusseadustiku kohaselt narkootilise aine suures koguses korduva ebaseadusliku käitlemise eest karistada 3- kuni 15-aastase vangistusega.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi