• Uudised
Eesti Naabrivalve käivitab Lasnamäel Noorte Detektiivide Klubi
08.06.2005

Neljapäeval 9. juunil kell 12.45 antakse Lasnamäe Linnaosa Valituses pidulikult üle Detektiivi Klubi noortele rinnamärk ja tunnistus kahepäevase koolituse läbimisest. Detektiivide Klubi liikmeteks on Liikuri tänava majade lapsed ja noored.

Noorte Detektiivide Klubi moodustamise initsiatiiv tuli Liikuri 20 naabrivalve sektorist. Hea algatusega tulid kohe kaasa ka Lasnamäe Linnaosa Valitsus ning Ida Politseiosakond.

Detektiivide Klubi eesmärgiks on pakkuda lastele vaba aja veetmise võimalust suvel, kaardistada piirkonna turvalisuse riskid ja selle kaudu ennetada kuritegevust antud piirkonnas.

Noored, keda juhendab naabrivalve projektijuht, kogunevad igal teisipäeval. Klubi kokkusaamiste käigus tutvustatakse lastele politsei ja kohaliku omavalitsuse tööd ning antakse võimalus kaasa rääkida oma elupiirkonna arengus.

Noored said Detektiivide Klubi tegevuseks vajaliku koolituse Ida politseiosakonnas ja Lasnamäe Linnaosa Valituses. Kogu projekti vältel tuletatakse noortele meelde, et Detektiivide Klubi liige ei oma eriõigusi ja peab eeskätt ise käituma seadusekuulekalt. Samuti ei ole noorte eesmärgiks sekkuda õiguserikkumistesse, vaid ainult teatada, kui midagi kahtlast silma hakkab.

Klubi tegutseb terve suve. Kokkuvõtted tehakse 2. septembril, kui toimub klubi pidulik lõpetamine.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi