• Uudised
Noored naabrivalvurid päästsid naisterahva röövli küüsist
22.11.2005

Naabrivalves osalevad aktiivselt lisaks täiskasvanutele ka noored.

Sõle 47 naabrivalve sektoris ja selle ümbruses elavad poisid Enno-Mihkel, Kaspar, Pärtel, Tanel, Karmo ja Raimo nägid nädalapäevad tagasi. kuidas Lõime tänaval püüdis üks meesterahvas naiselt käekotti käest kiskuda. Kuna naine hüüdis appi, otsustasid poisid naisterahvale appi tõtata. Kui kurjategija nägi, et abivägi on saabumas, lausus ta paar venekeelset vandesõna ning põgenes. Poisid saatsid šokis naisterahva koju.

Politseile edastati juhtumi ja kurjategija täpne kirjeldus. Põhja Politseiprefektuuri Põhja politseiosakond on antud asjas alustanud kriminaalmenetlust KarS § 199 lg.5 alusel ja kuriteo toimepannud isik on kindlaks tegemisel.

Samad poisid andsid augustis naabrivalve sektori vanemat majas levivast gaasilõhnast. Tänu õigeaegsele tegutsemisele avastasid kohale tõtanud päästjad, et kanalisatsioonitorustikku oli lekkinud gaas, mis oleks võinud plahvatada ning väga traagilisi tagajärgi põhjustada.

Eesti Naabrivalve ühing avaldab omalt poolt tänu noortele. Meil on hea meel, et 14 aastased noored löövad aktiivselt kaasa oma kodukandi turvalisemaks muutmisel. Sellise käitumisega on nad kindlasti eeskujuks nii omavanustele kui ka täiskasvanutele.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi