• Uudised
Eesti Naabrivalve saab kuue aastaseks
05.05.2006

Eesti Naabrivalve ühing saab täna kuue aastaseks. 5. mail aastal 2000 kogunesid Justiitsministeeriumis 17 ühingu asutajaliiget, kes otsustasid aluse panna tänaseks kogu riigis laialt levinud naabrivalve liikumisele. Asutajate seas olid tollane justiitsminister Märt Rask, siseminister Tarmo Loodus, Nõmme linnaosavanem Urmas Paet, siseministeeriumi kantsler Märt Kraft ja paljud teised.

Kuue aastaga on kogu riigis loodud üle 300 naabrivalve piirkonna, kuhu on kaasatud üle 8300 pere. Lisaks on käivitatud ka koolide turvalisusega tegelev projekt Koolivalve, Tallinna kesklinnas tegutsevaid ettevõtteid koondav Ärivalve projekt ning lasteaedades turvalisusõpet jagav projekt Turvaline Lasteaed.

Ühingu tegevust on tunnustatud ka mujal maailmas. Nii on valitud Eesti Naabrivalve Rahvusvahelise Kriminaalpreventsiooni Keskuse poolt üheks tunnustatumaks linnakuritegevuse ennetamise projektiks. Samuti on meie kogemuse vastu huvi tuntud Lätist, Saksamaalt ja mitmelt poolt mujalt maailmast.

Sünnipäeva tähistab ühing pühapäeval, 7. mail Nõmme Kultuurikeskuses, kus algusega kell 14.00. toimub ühingu üldkoosolek. Teiste punktide seas on ka ühingule uue juhatuse valimine. Lisaks kuulutatakse välja eelmise aasta parimad naabrivalve sektorid ning kinnitatakse aastaaruanne.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi