• Uudised
Tule tasuta trammisõidule
14.06.2006

Kodanikutrammi Pauliine graafikuga saate tuttvuda siit

1. Mis toimub?         
Päeval, mil Tallinn annab võimu üle suvepealinnale Pärnule ja avalikud asutused peavad puhkuseplaane, kasutavad kodanikuühendused soodsat hetke ning haaravad Tallinnas võimu – hõivavad trammi, millega Tallinnas ringi sõidavad, vabaühenduste tegemisi tutvustavad, suve alguse välja kuulutavad ja kutsuvad linnarahvast maale jaanipäeva pidama. Kodanikutrammi sõidu ajal tutvustavad seltsid/klubid/ühendused "trammiboksides" linnarahvale ja Tallinna külalistele kodanikuühiskonna toimimist ja tegemisi. Trammis võib kokku saada ministrite ja käsitöömeistrite, riigikogulaste ja naabrivalvajate, "Kodukandi" rahva ja tervisesportlastega jne

2. Kus toimub?
Projekti tegevus toimub Tallinnas, kuid sellest võtavad osa maakondadest ja teistest linnadest saabunud aktiivsed kodanikud ning turistid. Kodanikutramm sõidab Koplisse, Tondile ja Kadriorgu – ikka sinna, kuhu rööpaid mööda sõita saab. Kell 15.26 (suve algus) leiab Kadroru lõpp-peatuses aset suve tervitusaktsioon pillimeeste ja laulupoiste osavõtul. Kell 18.00 korraldab Kadrioru park suvealguse kontserdi. Esineb ansambel Noorkuu

3. Millal toimub?
Suve alguse päeval, 21.juunil 2006 kell 11.50-16.30, kontsert Kadriorus kell 18.00

4. Kellele on mõeldud?
Kodanikutrammiga saavad sõita ja suvealguse kontserti kuulata kõik linnakodanikud, turistid ja enne jaanipäeva linna kaema tulnud maarahas. Kaasa reisivad kolmanda sektori ja avaliku võimu esindajad, kes rahvale trammis teavet jagavad.

5. Kui palju osalejaid oodatakse?
Tegemist on sadade huviliste, vabaühenduste esindajate, riigikogulaste, valitsuse liikmete ja igapäevaste trammikasutajatega. Osavõtjate arv oleneb suuresti eelnevast reklaamist.

6. Mis on pileti hind?
Kodanikuktrammis sõit ja kontsert on tasuta. Tasuta jagatakse ka teabematerjale kodanikuühiskonna toimimise ja vabaühenduste tegevuste kohta.

7. Kuidas toimub üritusest teavitamine?
Üritusest teavitatakse seltside/klubide/ühenduste kaudu, maililistides, meediakanalites. Infot leiab Kodanikukoolituse (www.kodanikukoolitus.ee) ja projekti koostööpartnerite (EMSL, Kodukant, Naabrivalve, Lastekaitse Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit, Eesti Naiste Koostöökett jne) kodulehelt.

8. Kes korraldab?
Korraldaja on MTÜ Kodanikukoolitus

9. Kõik muu, mis on oluline?
Kodanikuühiskonna teavitusprojekti algataja on Siseministeeriumi kohaliku omavalitsuse ja regionaalhalduse osakond. Konkursi vastavatele projektidele korraldas Vabariigi Valitsuse ja Kodanikuühenduste Esindajate Ühiskomisjon. Õiguse korraldada teabepäev Tallinnas sai Kodanikukoolitus.

Lähem info:

Renee Rumm – Eesti Naabrivalve Tallinna projektijuht 6522 522, 5023852, renee@naabrivalve.ee  

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi