• Uudised
Ärgas kodanik pidas purjus liiklushuligaani kinni
11.08.2006

Näinud juhulikult pealt, kuidas purjus sõidukijuht põhjustas Saaremaal Kuressaare linnas avarii, alustas linnakodanik liiklushuligaani jälitamist ja pidas ta kuni poltseipatrulli saabumiseni kinni.

Kolmapäeva õhtul veidi enne kella üheksat sõitis halli värvi sõiduauto Audi 100 Kuressaares Smuuli tänaval vastu posti. Sõiduautojuht oli alkoholijoobes ja lahkus sündmuskohalt.

Seda sündmust juhulikult pealt näinud Kuressaare elanik ei jäänud ükskõikseks - teavitanud juhtunust politseid, asus omal initsiatiivil liiklushuligaani jälitama. Vähem kui 15 minuti pärast õnnestus tal purjus sõidukijuht Kuressaares Aia tänaval tabada. Veel enam, kodanik peatas sõidukijuhi ja hoidis teda kuni politsei saabumiseni kinni, teatas politsei.

 Kohapeal selgus, et liiklushuligaaniks osutus 1984.aastal sündinud Kuressaare elanik Madis, kel oli mootorsõiduki joobes juhtimise eest kehtiv karistus. Nüüd karistatakse teda kriminaalkorras.

Politsei tänab kodanikku, kelle aktiivse tegevuse abil õnnestus kaasliiklejatele äärmiselt ohtlik alkoholijoobes sõidukijuht kiiresti tabada. "Võib öelda, et tänu just kodaniku aktiivsele sekkumisele õnnestus ära hoida võib olla, et palju hullemate tagajärgedega liiklusõnnetus," ütles Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik.

"Palume ka edaspidi inimestel politseile julgelt teada anda, kui nad märkavad joobes juhti või muud korrarikkumist,” ütles Allik.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi