• Uudised
Kodanik aitas kinni pidada alkoholijoobes sõidukijuhi
06.09.2006

Laupäeval aitas tähelepanelik kodanik kinni pidada alkoholijoobes sõidukijuhi ning valvas, et ta ei põgeneks enne politsei saabumist.

Kell 21.37 teatati politseile kahtlaselt liikuvast sõidukist umbes 20 kilomeetri kaugusel Tallinnast. Veidi enne kella 23 helistas teine kodanik politseile, teatades samast sõidukist, mis oli avarii teinud Juurdeveo ja Pärnu mnt ristmikul. Alkoholijoobes joobes 32-aastase Raivo juhitud Fiat Ducato oli sõitnud Juurdeveo tänaval vastu äärekivi. Julge 30-aastane meeskodanik hoolitses selle eest, et joobes juht enne politsei saabumist sündmuskohalt ei põgeneks.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalve osakonna vanemkomissar Villu Vane sõnul on politsei tänulik mehele, kes aitas joobes juhti kinni pidada. “Õiguskaitsele kaasa aitamine nõuab kodanikujulgust ja vastutustunnet,” sõnas Vane. “Samas tuleb sellistel puhkudel inimestel alati veenduda, et ennast ohtu ei seataks ega tegeletaks omakohtuga.” Vane lisas, et inimestel tasub alati teatada politseile, kui nad märkavad joobekahtlusega sõidukijuhti.

Nädalavahetuse jooksul tabasid Põhja prefektuuri politseinikud Tallinnas ja Harjumaal kokku 43 alkoholijoobes sõidukijuhti.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi