Paanikahäire Kernust 28.02.2012
28.02.2010 veidi peale kella ühteteist õhtul tuli paanikahäire Kernust. Reageerija helistas eaka telefonile, kuid telefoni vastu ei võetud, samal ajal tuli veel kaks paanikahäire teadet. Reageerija jõudis eaka juurde vähem kui kümne minutiga. Eakas kurtis valu südame piirkonnas ja kutsuti kiirabi. Eakas ei olnud suuteline ise kiirabi kutsuma. Reageerija abistas eakat riietumisel, puhastas lumest sissesõidutee talu juurde. Kiirabi jõudis kohale ~10-15 minuti pärast. Eakas viidi täiendavaks kontrolliks ja raviks haiglasse, kus selgus, et tal on kopsupõletik.

 

Paanikahäire Kernust 04.03.2012
04.03.2010 veidi enne kella ühte päeval tuli paanikahäire Kernust (tegemist ei olnud sama isikuga, kellel oli terviserike). Reageerija helistas eaka telefonile, kuid telefoni vastu ei võetud. Reageerija jõudis kohale vähem kui kümne minutiga. Kohale jõudes leidis reageerija eaka tualetist, kuhu ta oli kinni jäänud, kuna tool, mida ta kasutab tualetini jõudmiseks oli kukkunud mingil põhjusel vastu ust ning takistas sealt väljapääsu. Lisaks oli eakas enne tualetti minekut pannud toas ahju küdema ning hirm kontrollimata tulekolde pärast võimendas tema muret. Vabatahtlik aitas eaka tualetist välja ning ootas kuni ahi sai köetud. Veendudes, et antul hetkel rohkem kaebusi ja hädasid pole, lahkus vabatahtlik objektilt tagasi oma tegemiste juurde.

 

Suitsuanduri häire Kernust 24.06.2012
24.06.2010  hommikul poole üheksa ajal tuli suitsuanduri häire Kernust. Reageerija asus häire hetkel 0,5 km kaugusel ning oli just teel eaka juurde.  Kohale jõudes selgus, et põleb pliidile jäetud toit. Kuna eakas viibis teises ruumis, aitas reageerija ta ruttu välja värske õhu kätte. Seejärel läks ta tagasi, kustutas pliidi alt tule ning viis tossava panni majast välja. Peale seda avas vabatahtlik kõik uksed ja aknad ning ventileeris ruumid. Veendudes, et kõik on korras, sai eakas tagasi tuppa.