• Uudised
Harkus loodi uus naabrivalve sektor
23.08.2007

Neljapäeval, 23. augustil sõlmisid Harku vald, Põhja Politseiprefektuuri Lääne politseiosakond, MTÜ Eesti Naabrivalve ning AÜ Vääna naabrivalve sektori nimel Maarika Korjus Harku vallamajas AÜ Vääna naabrivalve lepingu.

Lepingu eesmärgiks on Vääna aiandusühistu piirkonnas kuritegevuse ennetamine, naabrivalve korraldamine ja osapoolte koostöö turvalise elukeskkonna saavutamiseks.

Vääna naabrivalve sektor on Harkus juba 14-es sektor ning naabrivalvega liitujate hulk vallas suureneb pidevalt. MTÜ Eesti Naabrivalve Harjumaa projektijuht Erik Niinemaa sõnul võib Harku valla teistele omavalitsustele eeskujuks seada. ”Harku elanikud on aktiivsed naabrivalvega ühinejad, sektorite arvu poolest on Harku vald Harjumaal esikohal,” sõnas Niinemaa.

Vallavanem Ott Kasuri sõnul on naabrivalveliikumine end Harku vallas igati õigustanud. “Naabrivalvesektori asutamine loob keskkonna, kust varas eelistab eemale hoida,” märkis ta.

Lääne-Harju politseiosakonna korrakaitsetalituse juhi Elari Kasemetsa sõnul tasub elanikel ennetava abinõuna kindlasti tähelepanu pöörata ka aedade ja hoovide korralikule valgustusele, sest varas eelistab tegutseda pimedas.

Naabrivalve organiseerimiseks oma kodukohas ning uute naabrivalve sektorite moodustamiseks on oodatud kõik huvilised. Jätkuvalt saab informatsiooni naabrivalve kohta Harjumaa projektijuht Erik Niinemaalt telefonil 52 76965 või saates e-kirja erik@naabrivalve.ee. Samuti naabrivalve kodulehelt aadressil www.naabrivalve.ee.

Kai Maran
Avalike suhete spetsialist
Harku vallavalitsus
Telef. 606 3830

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi