• Uudised
Majaelanik tabas vargast postiljoni
13.02.2001
“See oli tõeline detektiivlugu,” ütles Nõmme Maja haldusjuht Marge. Juba sügisel hakkasid majakoridori postkastidest ajalehed-ajakirjad kummalisel kombel massiliselt kaduma. Kuigi algul arvati, et varas võib olla oma majast, jõuti peagi selgusele, et asi nii ei ole. Nimelt olid majaelanikud hakanud kahtlustama Rapose noort kirjakandjat, kuid kindlaid fakte tema vastu polnud. Peale Rapose kirjakandja käis Nõmme Majas ka Express Posti oma.
Lõpuks sai ühel elanikul, kellelt kõige enam lehti ja kalleid ajakirju näpati, mõõt täis.

“Ta otsustas varga ise vahele võtta: juba hommikul kell kuus oli ta videokaameraga hakkamas - aknast avanes postkastide poole hea vaade,” rääkis Marge. “Ja mis toimus! Kõigepealt tuli Express Posti postiljon ja pani kõik lehed postkasti. Pärast kaheksat oli kohal Rapose naine. Meil on videos ilusti näha, kuidas ta võttis rahulikult lehed postkastist välja ja pistis oma kotti. Ja tundus, et ta ei tee seda esimest korda, liigutused olid kuidagi harjumuslikud...”

Marge sõnul lasi Rapos vargast kirjakandja päevapealt lahti. “On kummaline, miks postiljon lehti ja ajakirju üldse varastas. Vaevalt ta neid massiliselt kodus luges!” ei saa Marge vargaks osutunud postiljoni teost aru.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi