• Uudised
Politsei tabas tänu tähelepanelikule pärnakale autokratid
21.11.2002
Politsei tabas ööl vastu kolmapäeva linlase kaasabil Pärnus teolt neli õllest purju joonud noorukit, kes üritasid lõbusõidu jaoks kahte autot ärandada.
Tähelepanelik linlane teatas enne kella kolme öösel Pärnu politsei korrapidajale, et Laine tänaval garaažibokside juures luusivad autode ümber noorukid ning katsuvad autode uksi ja aknaid, teatas ETAle Pärnu politsei pressiesindaja Kaja Kukk.

Sündmuskohale läinud politseinikud jätsid oma auto eemale ning märkasid jalgsi edasi minnes Mercedes-Benz kaubiku juures noormehi. Patrullil õnnestus üks noorukitest kohapeal kinni pidada, kuid üks põgenes Mai tänava ja kaks Tammsaare tänava suunas. Jooksu pistnud noorukid tabati mõne minuti jooksul.

Tabatuteks osutusid 16aastane Lauri ning 17aastased Sven, Arnold ja Indrek. Noormeeste sõnul jõid nad algul õlut, kuid siis tekkis neil mõte autoga sõitma minna. Kamp kõndis Mai ja Metsa tänava kandis ning otsustas õnne proovida ühe Opel Kadetiga. Kuna noorukitel ei õnnestunud masinat käivitada, lükkasid nad auto parkimiskohast eemale ja proovisid seda uuesti käivitada. Kui katse taas ebaõnnestus, jätsid nad Opeli sinnapaika.

Kamp võttis teiseks katseobjetiks ette Mercedes-Benz kaubiku, millel jõuti küljeklaas katki lüüa. Kaubikusse sisenenud noortel ei õnnestunud sellega siiski minema sõita, sest nad jäid politseinikele vahele.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi