• Uudised
Lätlased tunnevad huvi naabrivalve vastu
29.10.2004

Eesti on siiani ainuke Balti riik, kus naabrivalve on käivitunud ja ka positiivseid tulemusi andnud. Lätis sarnane kogemus puudub ja Leedus on peale mõne aasta tagust üritust asi soikunud.


Samas näitas juulis AS AssaBalt ja Läti Politsei poolt ühiselt läbi viidud küsitlus, et kodune turvalisus on vähemasti Riias tõsiseks probleemiks. 26% küsitletutest omas isiklikku kokkupuudet vargustega oma kodust ja ligi pooled teadsid sugulasi tuttavaid, kellele on sisse murtud ning ainult 13% vastanutest hindas oma kodu väga turvaliseks olevat.
Naabrivalve liikumise käivitamine on üheks võimalikuks meetmeks olukorra parandamisel.
Riias kohtutakse politsei, Riia linna ning Läti Siseministeeriumi esindajatega. Lisaks on plaanis tutvuda ka Riia munitsipaalpolitsei tööga.

Esmaspäevale on planeeritud ka pressikonverents, kus antakse ülevaade kõneluste tulemustest ning võimalikest arenguplaanidest.
AssaBalt on järjekorras juba viies firma, millega MTÜ Eesti Naabrivalve on sõlminud sponsorlepingu. Siiani on ühingu tegevust toetanud Falck Eesti, Radiolinja, Kidde Eesti ja Hetrz Lease.

Tarmo Vaik, Eesti Naabrivalve juhatuse esimees, avaldas lootust, et esimene kontakt lõunanaabritega kujuneb tulemuslikuks ning paneb aluse pikaajalisele koostööle naabrite vahel.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi