• Uudised
Ukse vahele pistetud ajaleht aitas vargaid tabada
29.04.2005

Teisipäeval Rapla maakohtus viimase tunnistajana üle kuulatud Siimu sõnul tundus talle 2. augusti varahommikul kahtlasena, et nende kortermaja välisukse vahele oli pistetud ajaleht, mis hoidis ust pärani. Lisaks tuli talle vastu tundmatu meesterahvas, kes teda nähes ei tulnud trepikotta, vaid kadus kiiresti nurga taha. Veel märkas Siim, et maja lähedale olid kuhjatud kotid asjadega. Kuna Siim pidi kella kuueks jõudma Kohilasse tööle, hoiatas ta ema, et maja ümbruses liigub kahtlane mees. Mõne aja pärast ema kuuliski, et trepikojas tuleb keegi ülevalt alla. Korteriaknast välja vaadates nägi ta õues meest, kes kadus pakkidega metsa suunas. Ema helistas politseisse ja varsti pidas patrull kinni vargad Ruslan Prokopenko ja Sergei Kurushko.

Ringkonnaprokurör Aarne Pruus ütles Nädalisele, et ka varem on kurjategijad tänu pisiasjadele vahele jäänud. Näiteks pani kurjategija selga talle meeldima hakanud pintsaku, aga oma pass jäi minema visatud tuulepluusi taskusse. Teisel juhul hoidsid kurjategijad muukimisvahendeid ajalehe vahel, mille ülaserva oli kirjutatud kurjategija kodune aadress. Ajalehe jätsid nad aga kuriteokohta maha ja politsei tabas varganäod tunni jooksul.

Surnud narkomaan

Raplas 10 korterivargust sooritanud Prokopenko ja Kurushko üritasid kohtus oma süü veeretada hiljuti surnud Lasnamäe narkomaani Padalka kraesse. Narkomaan olevat tellinud Kurushkolt transporditeenust ja see, et ta öisel ajal mingeid pakke autosse tassis, tundus meestele täitsa loomuliku tegevusena.

Ringkonnaprokurör Pruusi arvates ei ole kurjategijate jutt Padalkast usaldusväärne, kuna sellest tegelasest hakkasid nad rääkima alles 22. märtsil 2005. Pealegi saadi Prokopenko ja Kurushko arreteerimisel 2. augustil kätte kõik viimasest korterist varastatud asjad. Prokuröri arvates on ebaloogiline, et kui Padalka olekski nende kahe mehega kaasas olnud, jätnuks ta asjad endaga kaasa võtmata.

Ka kõneeristuste abil on kindlaks tehtud, et kohtualuste mobiiltelefonid asusid korterivarguste tegemise ajal Raplas. (Kahtlusaluste jutu järgi olnud üks mobiiltelefon Padalka käes, kes sellega helistanud autot juhtinud Kurushkole. –TR.)

Lisaks Siimule on tunnistaja Kadri näinud 16. juulil Prokopenkot ja Kurushkot ühes Rapla kortermajas taskulambiga postkaste valgustamas.

Kohtualuste advokaadid Eve Jundas ja Natalia Suvorova palusid oma kaitsealused õigeks mõista, kuna nende kliendid sattusid 2. augustil kuriteokohta juhuslikult ja nende vastu ei ole usaldusväärseid tõendeid. Kohtualune Prokopenko palus küll kannatanute ees vabandust, kuid lõppsõnas end süüdi ei tunnistanud.

Kohus langetab oma otsuse 16. mail kell 13.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi